Завантажити PDF

 

КІРОВОГРАДЩИНА – регіон, в якому створено всі умови і можливості для здобуття якісної освіти за будь-якою спеціальністю, для зайняття науковою діяльністю та втіленням її результатів у виробництво чи в інші сфери діяльності за підтримки обласної влади

У Кіровоградській області 16 вищих навчальних закладів (ВНЗ) та 17 структурних підрозділів ВНЗ (всього 33 заклади) здійснюють підготовку фахівців з вищою освітою різних освітніх рівнів: від молодшого спеціаліста до магістра за  самими різноманітними спеціальностями.

У вищих навчальних закладах області  навчається понад 19 тис. студентів.

Провідні державні вищі навчальні заклади Кіровоградщини:

 

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка (далі - ЦУДПУ ім. В. Винниченка)

Це авторитетний у системі вищої освіти України навчальний заклад, який здійснює підготовку фахівців педагогічних і престижних класичних спеціальностей (за 30 спеціальностями).

ЦУДПУ ім. В. Винниченка співпрацює в галузі академічної мобільності студентів та викладачів, проведення спільних наукових, освітніх і культурних проектів, участі в наукових конференціях та у програмі ЕРАЗМУС + із навчальними закладами іноземних держав: Туреччина, Словаччина, Польща, Бельгія.

На базі університету з 2009 року працює представництво Міжнародної спілки англійської мови в Україні - English Speaking Union (ESU).

У 2016 році вперше за всю історію міжнародного конкурсу "International Public Speaking Competition" (м. Лондон, Велика Британія) вийшла в півфінал конкурсу представниця України - Цимбаліст Анна, яка є студенткою факультету іноземних мов ЦУДПУ ім. В. Винниченка.

У вересні 2016 року в ЦУДПУ ім. В. Винниченка відкрито фахову австрійську бібліотеку Бернгарда Штільфріда, яка визнана у 2016 році шостою серед найбільших бібліотек у світі.  Участь в урочистому відкритті бібліотеки взяли Надзвичайний і Уповноважений Посол Республіки Австрія в Україні пані Герміне Поппеллер та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Єгипті пан Георг Штільфрід (син пана Бернгарда Штільфріда).

Веб-сайт: http://www.kspu.kr.ua/

Центральноукраїнський національний технічний університет

 Єдиний у регіоні вищий навчальний заклад, що забезпечує кадрами промисловість і сільське господарство за 20 спеціальностями, виконує функції науково - методичного центру з питань сільськогосподарського машинобудування, електроенергетики, екології, автоматики, економіки та ін. Університет підтримує відносини із 46-ма закордонними партнерами 17 країн світу (Австрія, КНР, Білорусь, Великобританія, Данія, Йорданія, Молдова, Ангола, Німеччина, Польща, Румунія, Словаччина, Канада, Чехія, Нігерія, Франція, Грузія). До навчального процесу залучаються представники Корпусу миру США.

В університеті навчається 95 студентів з 14 країн далекого зарубіжжя, а за період його існування підготовлено понад 550 спеціалістів для 65 країн світу.

З березня 2015 року ЦНТУ входить до складу франко-українсько-чеськогоосвітнього консорціуму (6 ВНЗ, у тому числі: Вищий національний агрономічний навчальний заклад Діжону (Франція); Чеський університет землеробства) та українсько-французького консорціуму (10 вищихнавчальних закладів).

Веб-сайт: http://www.kntu.kr.ua/

Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету(далі - КЛА НАУ)

 Є гордістю Кіровоградщини, унікальною складовою національної освіти України і важливим компонентом міжнародного освітнього простору. 

Академія готує фахівців за 10 спеціальностями та спеціалізаціями. На всіх факультетах КЛА НАУ навчаються представники більше 30-ти іноземних держав.

За період свого існування навчальним закладом підготовлено понад 110 тисяч авіафахівців, у тому числі авіаційну освіту отримали понад 4 тисячі громадян з 66-ти країн світу.

За високу якість підготовки авіафахівців для Республіки Куба, навчальний заклад нагороджено орденом "Dela SOLIDARIDAD" цієї країни, а за вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих кадрів для авіаційної галузі України - срібною медаллю Міжнародного академічного рейтингу "Золота Фортуна".

Авіаційно-технічна база КЛА НАУ має сертифікат схвалення організації з технічного обслуговування, який підтверджує її відповідність європейськім вимогам (Part 145).

У 2015 році на базі академії створено "Клуб українсько-норвезького партнерства". Почесним членом клубу є військовий аташе Посольства Королівства Норвегія в Україні ХансПеттерМідтун.

Веб-сайт: http://www.glau.kr.ua/

Донецький національний медичний університет. Медичний факультет №2 (м.Кропивницький)

Розпочав свою роботу у 2016 році, здійснює підготовку за 2 спеціальностями: "Медицина" та "Стоматологія".

Веб-сайт: http://dsmu.edu.ua/

Кіровоградський обласний загальноосвітній навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат-школа мистецтв)

До якого входять 2 гімназії-інтернати ІІ-ІІІ ступенів (в обласному центрі та м.Олександрії), а також позашкільний заклад школа-мистецтв та профільний позашкільний навчальний заклад Мала академія наук учнівської молоді.

Показовим є те, що 99% усіх випускників навчального комплексу стали студентами вищих навчальних закладів.

Головними завданнями школи є пошук і відбір талановитої учнівської молоді, у першу чергу – із сільської місцевості Кіровоградщини, а також довузівська підготовка учнів та профільне навчання старшокласників. З учнями працює висококваліфікований педагогічний колектив, у складі якого доктори і кандидати наук, відмінники освіти, вчителі-методисти, вчителі вищої та першої категорій. Не менш важливим у підготовці учнів є і те, що навчально-виховний комплекс має міцну матеріально-технічну базу.

Кіровоградський облкомплекс (гімназія-інтернат - школа мистецтв) потрапив до топ-100 найкращих шкіл України.

http://portal.prolisok.org/

За ініціативи облдержадміністрації та підтримки депутатів обласної ради в рамках реалізації заходів обласної соціальної програми "Молодь Кіровоградщини" на 2016-2020 роки засновано і виплачуються обласні стипендії обдарованим студентам та премії молодим науковцям.

Учень Олександрійського ліцею інформаційних технологій Самуїл Кругляк взяв участь у міжнародному конкурсі, так званій Олімпіаді геніїв, який проходив у місті Освего, штат Нью-Йорк, США. За результатами він отримав бронзову нагороду та можливість безкоштовного навчання в одному з вузів США з грошовою компенсацією в 8750 доларів щорічно.

Право на участь у цьому конкурсі він отримав як дипломант II ступеня Всеукраїнського конкурсу "Intel-Еко Україна-2015" - національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів IntelISEF 2015.

­