Завантажити PDF
Кіровоградщина – регіон із значним туристично-рекреаційним потенціалом

У рамках співпраці з кампанією Google Україна створено спеціальний сайт “Мандруй Кіровоградщиною” (https://discover.kr.ua/), де всі охочі зможуть знайти інформацію про найцікавіші для відвідання місця Кіровоградської області. На сайті зібрано багато корисної інформації, включно із 3D-турами по таких цікавих та не дуже відомих широкому загалу місцях, як унікальний Музей ракетних військ стратегічного призначення, музей-заповідник Хутір Надія, дендропарк “Веселі Боковеньки” тощо.

За допомогою зручного інструменту “Сплануй подорож” на сайті можна легко скласти маршрут по місцях області, що вас зацікавили, поділитися або запросити приєднатися друзів. На сайті “Мандруй Кіровоградщиною” можна знайти необхідну контактну інформацію, календар подій, багато фото та відео.

На сайті “Історична мапа міста Кропивницький” усі шанувальники історії України зможуть здійснити віртуальну подорож містом з багатою історією. Ви зможете відкрити для себе багато цікавого та іноді несподіваного в місті, яке часто залишається поза традиційними туристичними маршрутами.

 Окрема інформація про об'єкти туризму міститься на веб-сайті:  http://tourism.kr-admin.gov.ua/ "Кіровоградщина туристична"

Світловодський яхт-комплекс

Яхт-клуб "Кристал"
Кіровоградська область, м. Світловодськ,
Цибульниківська затока, 2,
Телефон: 097 520 66 22

Сільський зелений туризм
На Кіровоградщині активно розвивається сільський зелений туризм.
46 гостинних осель пропонують комфортне проживання, сімейний відпочинок, народну традиційну кухню, екологічно чисті продукти харчування, цікаве дозвілля.
Прикладом для розвитку сільського туризму є Приютівська обєднана територіальна громада Олександрійського району. У селі Протопопівка працює 6 садиб: "У Світлани", Садиба "Пані Наталії", Гостинний двір "У Наталки", Садиба "У Альони", Зелена садиба "Бджоляр". .
Зелена садиба "Маєток Country Club" (Петрівський район) має найвищу ІІІ категорію за системою категоризації "Українська гостинна садиба".
Набирає популярності і апітуризм, який успішно втілюється в садибах «Шалена бджілка» (с.Ганно-Леонтовичеве, Устинівіський район) та «Бджоляр» (с.Протопопівка Олександрійського району)
Знам‘янський район впевнено презентує музей-садибу краєзнавця Володимира Вознюка "Гайдамацька Січ" в с. Цибулеве.
Колоритним і живописним місцем можна назвати туристично-розважальний комплекс Хутір "Козацька долина" (с.Карбівка, Добровеличківський район).
У Кропивницькому районі популярним місцем відпочинку стала садиба "На Гачок" (с.Нововолодимирівка), "Золотий карась" (с.Володимирівка, Кропивницький район) "Рожевий слон" (с.Обознівка, Кропивницький район).
Діє Кіровоградський обласний осередок Всеукраїнської спілки сільського зеленого туризму.
З метою підвищення якості надання послуг у сфері сільського "зеленого" туризму підтвердили відповідні категорії за системою категоризації сільської нічліжної бази "Українська гостинна садиба" 8 сільських садиб.

Санаторно-курортні та лікувально-оздоровчі заклади

Відносяться до мережі охорони здоров'я та користуються все більшим попитом серед туристів, які приїздять оздоровитися в наш край.
Санаторій "Гусарське урочище"
Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н,
с. Піддубне, вул. Горького, 1,
Телефон: +38 (05251) 5-02-62, факс: +38 (05251) 5-03-62

КП Знам'янська обласна бальнеологічна лікарня
Кіровоградська обл., м. Знам'янка,
вул. Героїв Сталінграда, 6.
Телефон: +38(05233) 7-11-04 ;

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
http://www.zobl.at.ua

­