Завантажити PDF
КІРОВОГРАДЩИНА – РЕГІОН ІЗ ЗНАЧНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ДЛЯ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ
Кіровоградська область має одні із найбільших площ земель сільськогосподарського призначення  – понад 2,0 млн. га (майже 5% від сільгоспугідь в Україні, 7 місце),  з яких  1,8 млн. га – це рілля.
У переважній більшості - це високоякісні чорноземи, які мають потужний, багатий органічними речовинами гумусовий горизонт, що поступово переходить у ґрунтоутворюючу породу

За ступенем природної родючості ґрунтів Кіровоградська область перебуває на 4 позиції в Україні. За 100 бальною шкалою якості ґрунти Кіровоградщини оцінені у 67 балів.

Розгалужена система автомобільних доріг з твердим покриттям, залізничні магістралі, невелика відстань до портів на Чорному морі і Дніпрі, функціонування Світловодського річкового терміналу, наявність низки потужних підприємств із переробки сільськогосподарської продукції та достатніх трудових ресурсів створюють усі можливості для інтенсивного розвитку сільського господарства, виробництва екологічно чистих продуктів харчування у значних обсягах.

Світловодський річковий термінал потужністю 94 тис. т. одночасного зберігання зернових отримав перемогу в Національному морському рейтингу у номінації "Новий термінал – 2013" та "Золотий причал – 2013"

Веб-сайт: http://www.ukragrocom.com

В області виробляється 4,7% обсягу валової продукції сільського господарства України (8 місце в Україні), налічується 35 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, з них: 2 – зернові; 14 - молочарські, 3- плодоовочеві; 16 - багатопрофільні.

ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА СТЕПУ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ

Наукова установа з більш ніж 100-річним досвідом наукової діяльності в регіоні.
Дослідна станція володіє 24 об’єктами інтелектуальної власності, серед яких 7 сортів сої,
6 сортів ярого ячменю, 5 сортів еспарцету, 1 сорт коріандру, 1 гібрид кукурудзи, 2 типи порід ВРХ молочного і м’ясного напрямку використання (Центральний зональний заводський тип української червоної молочної породи та Знам’янський внутрішньо породний тип поліської м’ясної породи ВРХ), 2 винаходи ущільнювача субстрату.
Установа має більше 80 завершених наукових розробок, які впроваджуються у виробництво.
Наукові розробки установи у галузях землеробство, рослинництво, зоотехнія, механізація та аграрна економіка щорічно впроваджуються у агроформуваннях різних форм власності Кіровоградської, Черкаської, Миколаївської, Дніпропетровської, Київської, Херсонської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Житомирської, Луганської областей.
Колектив установи нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, грамотою НААН України, Почесною відзнакою "Честь і слава Кіровоградщини", у 2016 році за розвиток аграрної науки, розробку та вдосконалення технологій, досягнення значних показників продуктивності Кіровоградська ДСГДС НААН нагороджена дипломом Національної академії аграрних наук "Переможець в номінації "Лідер агропромислового комплексу України – 2016".
Знаковим для області проектом - є Міжнародна агропромислова виставка "АгроЕкспо" (далі – Виставка), яка визнана найбільшою агропромисловою виставкою в Україні. Її площа – 125 тис. м², серед учасників Виставки – як вітчизняні, так і іноземні компанії із багатьох країн світу.

У 2018 році Виставку відвідали понад 35 тисяч осіб майже з усіх регіонів України.
У рамках Виставки проходить "Покровський ярмарок".
Кіровоградщина запрошує до співпраці усіх, хто дбає про теперішнє і майбутнє, про комплексний розвиток сільських територій та добробут населення, про взаємні інтереси різних сторін!
Ласкаво просимо до співпраці!