Кіровоградщина розширює зв’язки з Республікою Індія.

З 29 по 31 березня 2018 року на Кіровоградщині з офіційним візитом перебувала делегація Посольства Республіки Індія в Україні на чолі з Надзвичайним i Повноважним Послом Республіки Iндiя в Українi Паном Манодж Кумар Бхартi.

29 березня 2018 року у конференц-залі ПАТ "НВП "Радій" відбувся бізнес - семінар з питань українсько-індійського торговельно-економічного співробітництва. У заході взяли участь представники облдержадміністрації, Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів та засобів масової інформації Кіровоградщини.

У ході заходу Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Індія в Україні Паном Манодж Кумар Бхарті було презентовано соціально-економічний та культурно-гуманітарний потенціал Індії, а також перспективні напрямки співпраці між Україною та Індією.

30 березня поточного року у ході протокольної зустрічі голови облдержадміністрації Кузьменка С.А. з членами делегації Посольства Республіки Індія в Україні високоповажних гостей було ознайомлено з економічним, інвестиційним та культурним потенціалом Кіровоградщини. Окрему увагу Кузьменко С.А. приділив питанню залучення індійських інвестицій у реальний сектор економіки області, зокрема у завершення будівництва та введення в експлуатацію Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (далі – КГЗКОР).

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Пан Манодж Кумар Бхарті висловив зацікавленість у розвитку українсько-індійського співробітництва в аграрному секторі, галузі машинобудування та у сфері вищої освіти. Зокрема, Республіка Індія зацікавлена у збільшенні обсягів імпорту бобових культур та гороху, збільшенні чисельності індійських студентів у вищих навчальних закладах регіону, налагодженні контактів між товаровиробниками Індії та України.

Конкретизуючи можливості для подальшого розгортання українсько-індійської співпраці на регіональному рівні, Пан Манодж Кумар Бхарті запропонував провести у місті Кропивницькому протягом 2018 року низку культурних заходів, які б дозволили жителям Кіровоградщини ближче познайомитись з культурними надбаннями Індії, а саме: у червні - День йоги, фестиваль індійського кіно, Дні індійської кухні тощо.

Кузьменко С.А. запевнив, що обласна державна адміністрація готова надати всебічну підтримку та сприяти проведенню на Кіровоградщині культурно-дозвіллєвих заходів, ініційованих Посольством Республіки Індія в Україні.

За результатами зустрічі досягнуто домовленостей щодо:

сприяння з боку Посольства Республіки Індія в Україні в активізації економічної складової українсько-індійської співпраці на регіональному рівні;

сприяння з боку обласної державної адміністрації та міської влади міста Кропивницького у проведенні у 2018 році низки ініційованих Посольством Республіки Індія в Україні культурно-мистецьких заходів, зокрема Дня йоги, фестивалю індійського кіно та Днів індійської кухні тощо;

участі делегації Посольства Республіки Індія в Україні та ділових кіл Індії у Міжнародній агропромисловій виставці "AGROEXPO", яка проходитиме у м. Кропивницькому з 26 по 29 вересня 2018 року;

опрацювання Посольством Республіки Індія в Україні питання щодо залучення індійських інвестицій у завершення будівництва та введення в експлуатацію КГЗКОРу;

сприяння з боку Посольства Республіки Індія в Україні в участі представників Кіровоградщини у низці освітніх програм, які фінансуються Урядом Республіки Індія.

У рамках візиту делегація Посольства Республіки Індія в Україні відвідала Центральноукраїнський національний технічний університет, у ході чого членів делегації було ознайомлено з напрямками підготовки фахівців у закладі. Пан Манодж Кумар Бхарті мав нагоду поспілкуватися з представниками професорсько-викладацького складу та студентами ЦНТУ, обговорив з керівництвом ЦНТУ перспективи навчання в університеті студентів з Індії, розповів про можливості українсько-індійської співпраці у галузі промисловості, сільського господарства, освіти, культури та туризму.

Під час відвідування ТОВ "Три Стар", який є одним з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів, та ТОВ "Градолія" делегацію ознайомили з можливостями співпраці по поставкам нерафінованої олії, жирів, соняшникового шроту, а також кондитерських виробів.

31 березня 2018 року делегація Посольства Республіки Індія в Україні відвідала факультет № 2 Донецького національного медичного університету, у якому навчається 201 студент з Індії.

Під час зустрічі зі студентами Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Пан Манодж Кумар Бхарті акцентував їх увагу на необхідності відповідального відношення до здобуття освіти, поширення інформації про потенціал даного закладу в Індії.

На базі ДНМУ відбувся круглий стіл за участю представників ДНМУ, Льотної академії Національного авіаційного університету та Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, під час якого обговорено можливі напрямки співпраці між вищими навчальними закладами Кіровоградщини та Індії.

Незабутні враження залишились у членів делегації після відвідування Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, де високоповажних гостей було ознайомлено з історією, етнографією, культурою та природою нашого краю, а також унікальною колекцією відомого збирача старожитностей Олександра Ільїна.