24 вересня 2019 року у рамках візиту на Кіровоградщину та з метою ознайомлення зі станом соціально-економічного розвитку області і обговорення питань щодо активізації українсько-австралійського співробітництва на регіональному рівні відбулася протокольна зустріч т.в.о. голови облдержадміністрації Лобанової Світлани з Надзвичайним і Повноважним Послом Австралії в Україні пані Меліссою О'Рурк та аналітиком Посольства Австралії в Україні Анною Щербак.

Лобанова Світлана ознайомила поважну гостю з соціально-економічним та культурно-гуманітарним потенціалом області. Окрему увагу т.в.о. голови облдержадміністрації приділила питанням забезпечення проведення реформи децентралізації, медичної та освітньої реформ, підтримки учасників Антитерористичної операції/операції об'єднаних сил та тимчасово переміщених осіб, а також залучення інвестицій в економіку та інфраструктуру Кіровоградщини.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні пані Мелісса О'Рурк повідомила, що Австралія приділяє велику увагу співпраці з Україною та незмінно підтримує її суверенітет і територіальну цілісність. Пані О'Рурк зазначила, що у рамках Програми прямої допомоги Уряду Австралії Посольством Австралії в Україні здійснюється низка заходів щодо реалізації в Україні проектів, направлених на допомогу дітям, які перебувають на вихованні в інтернатних закладах, а також підтримки українських військовослужбовців, а саме в наданні їм медичної допомоги та реабілітації посттравматичного стресового розладу.

Пані Посол поінформувала присутніх про те, що у рамках візиту на Кіровоградщину вона ознайомилася з роботою Центру навчання життєвим навичкам та навичкам самовдосконалення для молодих людей з обмеженими можливостями, який був створений за сприяння Посольства Австралії в Україні на базі Знам'янського дитячого будинку-інтернату ІІІ-ІV профілю, м. Знам'янка.

Проект дозволяє підліткам з легкими розумовими і фізичними вадами в дитячому будинку-інтернаті розвинути навички для повсякденного життя, такі як приготування їжі, прання, прибирання в своїх кімнатах, управління грошима і соціальні навички, такі як спілкування і поводження в продуктовому магазині, установі банку, пошті та ін.

Т.в.о. голови облдержадміністрації Лобанова Світлана подякувала пані О'Рурк за надану підтримку та зазначила, що обласною владою здійснюється низка організаційних заходів щодо підтримки дітей та підлітків, які опинилися у складних життєвих умовах.

У рамках зустрічі обговорено широке коло питань щодо реалізації на Кіровоградщині державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

Користуючись нагодою Лобанова Світлана запросила Надзвичайного і Повноважного Посла Австралії в Україні пані Меліссу О'Рурк взяти участь в урочистій церемонії відкриття однієї з найбільших агропромислових виставок в Україні та однієї із ТОП-10 в Європі - Міжнародній агропромисловій виставці "AGROEXPO-2019", яка проходить у м. Кропивницькому з 25 по 28 вересня 2019 року, та оглянути представлені на ній експозиції.

Цього ж дня пані Посол взяла участь у відкритті у Кіровоградському обласному художньому музеї виставки "Старі майстри: видатні австралійські художники, що малювали на корі", яка була ініційована Міністерством закордонних справ Австралії та Національним музеєм Австралії.