14 лютого 2020 року з метою обговорення питань щодо перспектив реалізації на Кіровоградщині проєктів, пов’язаних з розвитком сільського господарства та альтернативної енергетики відбулася зустріч голови облдержадміністрації Балоня Андрія з делегацією представників компанії Blackswan Holding LTD (Королівство Нідерландів) та АТ "БАНК АЛЬЯНС".
Голова облдержадміністрації висловив сподівання, що залучення нідерландських інвестицій в альтернативну енергетику та аграрну сферу надасть імпульсу до створення на Кіровоградщині вертикально інтегрованого аграрного бізнесу та запевнив гостей, що Кіровоградщина готова створити належні умови для інвестування нідерландською компанією значних капіталовкладень в економіку області.
     Директор компанії Blackswan Holding LTD (далі – Компанія) пан Ір Роланд Піпер ознайомив присутніх з основними принципами діяльності Компанії та повідомив, що Компанія за фінансової підтримки АТ "БАНК АЛЬЯНС" планує реалізувати проєкт по виробництву біоетанолу шляхом переробки кукурудзи, а Кіровоградщина стала першою з п’яти потенційних областей України, яка виявила зацікавленість у його впровадженні.
     За результатами заходу досягнуто домовленостей щодо сприяння з боку облдержадміністрації впровадженню на території регіону проєктів, пов’язаних з розвитком сільського господарства та альтернативної енергетики, зокрема, по вирощуванню кукурудзи та її подальшої переробки у біоетанол.

Довідково:
      Компанія Blackswan Holding LTD є сімейним інвестиційним бізнесом. Розробка їх проєктів здійснюється на території Королівства Нідерланди та інших країн. Проєкт з виробництва біоетанолу був розроблений в 2016 році спільно з американською компанією "Marquis Energy".
Біоетанол – це етанол, який отримують у процесі переробки рослинної сировини для використання в якості біопалива або паливної добавки. Біоетанол, на відміну від нафти, вважається однією з форм використання поновлюваних джерел енергії. Його можна виготовляти з кукурудзи, картоплі чи цукрової тростини.