Завантажити PDF
СПОЖИВЧИЙ РИНОК КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Підприємства торгівлі

До послуг покупців в області діють понад  9 тисяч об’єктів роздрібної торгівлі та 900 закладів ресторанного господарства.

Найбільшою популярністю серед них користуються:

супермаркет "Копілка" ТОВ "Копілка", магазини "Файно - маркет" ТОВ "Вересень плюс", мережа магазинів ТДВ "М’ясокомбінат "Ятрань", торговельні об’єкти відомих українських торговельних мереж "Сільпо", "Фуршет", "АТБ", "Велмарт", "Епіцентр" та ін.
У 2016 році м. Кропивницький відкрито торговельно-розважальний комплекс "DEPO`t center", у якому розташовано понад 40 брендових магазинів.
У магазинах жителі та гості міста і області можуть придбати продовольчі та непродовольчі товари у широкому асортименті за готівкові або безготівкові кошти.

У сільській місцевості повний асортимент товарів можна придбати у торговельній мережі  системи споживчої кооперації (www.oss.kr.ua), це - майже 400 сучасних об’єктів роздрібної торгівлі.

Ресторанне господарство

До послуг споживачів сучасні заклади ресторанного господарства  "Прима", "Тиха гавань", "Орлине гніздо",  "Козацька Застава"  та інші із широким асортиментом  фірмових страв, винно-горілчаних напоїв, тютюнових та кондитерських виробів з високим рівнем обслуговування у поєднанні з організацією дозвілля.

Заклади розміщення

Для гостей області функціонує понад 30 готелів на майже 1000 місць розміщення. Найкомфортніші з них "Рейкарц","Каталонія", "Государь", "Аерополь" та інші. Перелік окремих закладів готельного господарства Кіровоградської області.doc

Ринки

 На території області функціонує 68 ринків, з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, у тому числі 4 – продовольчі, 7 – непродовольчих та 57 – універсальних, на яких створено 22,3 тис. торгових місць.

Ярмаркові заходи

В області систематично проводяться ярмаркові заходи з продажу сільськогосподарської продукції та товарів її переробки за участі безпосередніх виробників. Наймасштабніший - "Покровський ярмарок", який проводиться у рамках Міжнародної агропромислової виставки "АгроЕкспо".

Побутове обслуговування

 Побутові послуги в області надають маже 500  підприємств різних форм власності. Найпотужніші підприємства, що надають якісні клінінгові послуги розташовані у м. Кропивницький, це - "Європейська хімчистка", "Єнот полоскун", "Чистюля" та ін.

Підготовка кадрів сфери обслуговування

Підготовку фахівців для сфери торгівлі та побутового обслуговування населення в області здійснюють17 навчальних закладів з них:
Кіровоградський комерційний технікум www.commerce.kr.ua:
Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права ім.М.П.Сая www.kep.kr.ua;
7 професійно-технічних училищ;
8 ліцеїв.

 

­