Завантажити PDF
ТУРИЗМ

Територія Кіровоградської області характеризується сприятливими природно-кліматичними умовами та наявністю різноманітних рекреаційних ресурсів.

Традиційними видами туризму на території області визначено:

культурно-пізнавальний;
релігійний;
спортивно-оздоровчий;
сільський "зелений" та інші види туризму.
Це все обумовлено особливостями туристично-рекреаційного потенціалу регіону.

Послуги сільського "зеленого" туризму в районах та містах області активно надають:

Господарі 46-ти гостинних садиб, дев‘ять з яких пройшли категоризацію за всеукраїнською системою "Українська гостинна садиба".

В області діяльність, пов’язану з наданням туристичних та інших супутніх послуг, провадять:

понад 70 суб’єктів туристичного бізнесу;

6 суб’єктів туристичної діяльності, які мають ліцензії на тур-операторську діяльність, видані Державним агентством України з туризму та курортів.

Інформація про туристичні маршрути, карти та путівники області, об'єкти зеленого туризму, туристичні підприємства, санаторно-курортні та лікувально-оздоровчі заклади, бази відпочинку та пансіонати області розміщена на веб-сайтах: http://tourism.kr-admin.gov.ua/

Культурна спадщина
           
Загальна кількість пам’яток культурної спадщини – 5623 (з них 24 – національного значення), з них  2574 – пам’ятки археології, 2161 – пам’ятки історії; 26 – пам’яток монументального мистецтва; 857 – пам’ятки архітектури та містобудування.
Шість населених місць області включені до Списку історичних населених місць України, затвердженого постановою КМУ від 26 липня 2001 року № 878 "Про затвердження Списку історичних населених місць України.
­